Küzdj a rák betegségek ellen!
Ezen az oldalon a rák elleni küzdelem, a rák gyógymódjairól szeretnék be-
számolni. Ehhez a munkához az Önök segítségét is kérem. Írják meg észre-
vételeiket, véleményüket. Osszák meg a gyógyulni vágyókkal mindazt amit
Önök tudnak a rák elleni küzdelemről, a gyógymódokról
Arra kérlek, ha egyetértesz Te is tedd ezt! Köszönöm. Bükkszentkeresztről Gyuri bácsi a füves ember és Dr.Dávid Tamás professzor, a Magyarok Házából ill.Lébényből üzeni tisztelettel: Emberek! Ébresztő!! Gyógyítható a rák!!! Mindig is gyógyítható volt! Immunrendszer gyors tuningolásával, macskakarom és más gyógynövényekkel, vitaminokkal, vörös szőlőmaggal, más antioxidánsokkal, kezdeti stádiumban tökéletesen GYÓGYÍTHATÓ A RÁK! Megelőzésre, az immunrendszer erősítésére törekedjetek!!! Első legyen a méregtelenítés, béltisztítás, és a savtalanítás!!! Néhány tipp: jól felszívódó cink, kalcium, szelén, fagyöngy, vérehulló fecskefű+körömvirág, gyermekláncfű, tengeri algák, citrom, ginkobiloba, máriatövis mag, a fent említett macskakarom, vörös szőlő magja, töményen, stb. Minden féle-fajta és színű zöldség, gyümölcs fogyasztása korlátlan mennyiségben! A hús, és a stressz savasít! A zöldségek, gyümölcsök, a nevetés, lúgosít! A lelki okokat is figyelembe kell venni, mint pl.: szeretet, önszeretet fontossága, kimászni az érzelmi traumából, akarni megoldani a problémát, és erősen hinni a gyógyulásban!!! Egyéb terápiák minden betegség ellen: - pozitív gondolkodás, derű, vidámság - légzésterápia - reflexzóna masszázs - mozgás és még sok más! Lehet választani a gyógymódok között! Tehát van megoldás, csak jó helyen kellkeresni! És ez minden betegségre vonatkozik! A szintetikus gyógyszerek az immunrendszer halálos ellenségei!!! Amit a kemóval csinálnak, az pusztítás!!! Pont legyengíti az immunrendszert!!! Az "Orvostudomány a feje tetején" c. könyv szépen elmagyarázza a rák természetét. Egyéb irodalom is segítségre lehet, csak keresni kell. Leginkább természetgyógyász területen keressétek! Pl.: Váradi Tibor: Népbetegségek I.; Mária Treben: Gyógyteák, stb. Ennyit megtehetünk értük. APRÓ KÉRÉS Mindenkit kérünk, küldje tovább ezt! Ha csak egy embernek is. Minden rákosra gondolva, emlékezve. Légy egyike az együtt érző 7 százaléknak! A felmérések szerint a megkeresettek 93 %-a NEM küldte tovább. Hinni sem kell benne. Csak nem kell restnek lenni a jóra. NE maradj közömbös!

A Maitake az egyik legtöbbet vizsgált gyógygomba. A Japán északi részén őshonos maitake igen régóta kedvelt étkezési és orvosi gomba egyaránt. Neve táncoló gombát jelent, amit onnét eredeztetnek, hogy értéke és ára miatt aki megtalálta rögtön táncra perdült örömében. Mások szerint a táncoló pillangókhoz hasonlatos alakja miatt kapta a nevét.
A japán orvosok régóta alkalmazzák mint
adaptogén, ami azt jelenti, hogy segíti a szervezet saját ellenálló képességének magas szinten tartását.
Története
A nyolcvanas évek elején Dr. Hiroaki Nanba, a Kobe Egyetem mikrobiológusa több gomba gyógyszerészeti alkalmazásának lehetőségét vizsgálta. A kutatók figyelme abban az időszakban az ismertebb shitake nevű gombára irányult. Mindazonáltal felismerték, hogy a maitake olyan egyedi molekuláris összetétellel rendelkezik, ami a többi gomba közül kiemelkedő magas rákellenes hatást okozhatja. 1984-ben Dr. Nanba elkülönített egy maitake kivonatot, ami hatékonyan stimulálja az immunrendszer falósejtjeit. Egy speciális eljárással ezt a hatóanyagot sikerült is kivonni a gombából és standardizálni. Később ezt a hatóanyagot üzleti megfontolásból védjegyeztette MaitakeGold 404 néven.
Az anyaggal folytatott tanulmányok szerint az eredmény két elkülöníthető hatás összegeként jelentkezik. Egyrészt a a gomba kivonat növeli a falósejtek aktivitását, másrészt segít a szervezetnek a falósejtek termelésében is.
Immunrendszerre gyakorolt hatás
Dr. Nanba és más kutatók több olyan módszert mutattak ki, aminek segítségével a maitake gomba béta-glükán tartalma támogatja az immunrendszert. Számos publikáció jelent meg a maitake immun-moduláló hatásáról.
1998-ban a Massachusetts Egyetem kutató vették észre, hogy a maitake kivonata hatékonyan nyomja el a méhnyakrák és a T4-es leukémiás sejtek fejlődését. A témában további kutatásokat javasoltak.
Csökkenti a kemoterápia mellékhatásait
A maitake abban vált népszerűvé. hogy látványosan csökkentette a kemoterápia kellemetlen mellékhatásait. Egy 671 beteg részvételével végzett felmérés kimutatta, hogy a kemoterápia mellett szedett maitake gyógygomba képes csökkenteni a hajhullást, a fájdalmakat és a hányingert, éppen úgy, mint ahogy csökkentette a végső fázisban lévők fájdalmait is.
A maitake ráadásul hatékonyabbá tette magát a kemoterápiát is. Egy összehasonlító kutatás vizsgálta a maitake gombából származó béta-glükán kivonat és a mitomycin nevű (MMC) kemoterápiás szer hatását rákos egereken. Miközben az MMC egymagában 45%-os hatékonyságot mutatott, a maitake egymagában 80 százalékot. A kettő együttes alkalmazásával érték el a figyelemre méltó 95%-os daganat csökkentő hatást. Ez azért érdekes kombináció, mivel az MMC csupán a daganat szöveteire, míg a maitake az immunrendszerre hat.
Egy rákkal kapcsolatos tanulmány
Összesen mintegy 33 különböző (II, III és IV) stádiumú beteg vett részt a vizsgálatban. A legfiatalabb 33, míg a legidősebb 68 éves volt. Kezelő orvosaik bevonásával Különböző kezelésük mellé maitake kivonatot kaptak. Látványos javulást mértek minden ráktípus esetén. A legjobb arányt a mell-, a prosztata-, és a májrák esetén mértek. Kevésbé volt hatékony a csontrák, leukémia, és agydaganat esetén.
Klinikai használata
Rákkezelés kiegészítéseként alkalmazható, valamit magas vérnyomás, májkárosodás és HIV fertőzés esetén.
1-3gramm forró vízzel készült gombateát vagy 20% standardizált béta-glükán tartalmú kivonatot tartalmazó kapszulából 2-4 kapszulát naponta két alkalommal reggel és este.
Alkalmazása teljesen biztonságos. Nem ismert negatív mellékhatása. Mivel immunmodulátor hatása van, szerv átültetés miatt immunválaszt csökkentő (immunszuppresszív) készítményt szedő betegeknek nem javasolt a szedése.
Forrás: Nanba, H. Maitake D fraction: Healing and preventive potential for cancer. J. Orthomol Med. 12(1), 1997:43-49
Az éltető koleszterin
Gyógyítható, de akár meg is előzhető az érszűkület egy magyar találmány segítségével. Dr. Horváth István biológus-kutatóval, a New York-i Tudományos Akadémia tagjával beszélgetünk az általa felfedezett világszenzációról.
– Átok vagy áldás a koleszterin?
– A koleszterinnek az utóbbi években csak a rossz tulajdonságairól hallottunk. A magas koleszterinszint okozza a vérben az érelmeszesedést, hirdették róla. Pedig ez csak a látszat, csupán következmény. A magas koleszterinszint kialakulása, a koleszterin-anyagcsere felborulása miatt történik. Hangsúlyoznunk kell, hogy koleszterin nélkül nem lenne életképes a szervezet. Ez az egyik legfontosabb alkotóelemünk. Például, ha nincs koleszterin, nincs nemi hormon. Ha nincs nemi hormon, nincs szaporodás. Vagy nézzünk egy másik hormont, ami a szervezet ásványianyag-forgalmát irányítja. Ennek is a koleszterin az alapja. E nélkül a hormon nélkül káosz alakul ki a szervezet ásványianyag-forgalmában. Az ásványi anyagok és sók nem oda kerülnek, ahova kell, lerakódnak például az érfalakra. A vörösvérsejtek 120 naponta teljesen kicserélődnek a szervezetben. Ha nem lenne koleszterin, ezek sejthártyája nem tudna újraképződni. Megemlítem az epesavat, aminek szintén a koleszterin a bázisa. Epesavak nélkül nem tudnánk megemészteni a zsírokat, a zsírok emésztése nélkül pedig nem kerülhetnek a szervezetünkbe a zsírban oldódó vitaminok. Az agyi, idegrendszeri pályák összeköttetésében, a receptor-stabilizációban is fontos szerepet játszik a koleszterin. Hiánya idegrendszeri zavarokhoz, például depresszióhoz vezet. Természetesen a felhasználási skála sokkal szélesebb.
– Hogyan keletkezik az érelmeszesedés okozta érszűkület?
– Az érelmeszesedés közvetlen kiváltója a magas koleszterinszint. Ez igaz. Azonban a kísérleteim és vizsgálati eredményeim bebizonyították, hogy szükség van a kérdés újragondolására. A szervezet folyamatosan termeli a koleszterint, és fehérjével összekapcsolva, lipoprotein formájában juttatja a vérkeringésbe. A legtöbbet a máj készíti, de ez a szervünk az egyik legnagyobb felhasználója is. Ráadásul mindig többféle lipoproteint állít elő, van olyan lipoprotein, ami azonnal felhasználható, a többit pedig konzerv formájában küldi a vérbe, hogy amikor kell, akkor mindig kéznél legyen. Ehhez azonban szükség van egy konzervnyitóra, amit koleszterin-ellenes antitestnek hívunk. Ez rákapcsolódik a koleszterinre és felhasználhatóvá teszi. Ha ebből az antitestből nincs megfelelő mennyiség, akkor a koleszterin-antitest komplexet a szervezet sejtes védelmi vonala, a fehérvérsejtek bekebelezik. A fehérvérsejt, amikor elérkezik a sejthalál ideje, az ereken kívülre vonul és elhal. A sejt tartalmát a szervezet enzimatikusan lebontja, de a koleszterin enzimatikusan nem bontható anyag, ezért először az érfalakon kívül kezd el felhalmozódni, majd miután az a terület megtelt és a fehérvérsejt már nem tud az ereken kívülre kerülni, akkor fokozatosan beljebb, az érfal belső oldalán rakódik le a koleszterin. Ha a koleszterin közé a szervezetben lévő ásványi anyagok kötődnek, kialakulnak a meszes plakkok az érfalon, akár az erek 70-80 százalékos szűkületéig is. Tehát, bár az érszűkületet a magas koleszterinszint okozza, annak kialakulását viszont a koleszterin felhasználását elősegítő antitest hiánya idézi elő. Így kimondhatjuk, hogy a koleszterin-anyagcsere felborulása felelős a megbetegedésekért. Amikor azt mondjuk, hogy valakinek kórosan magas a vérében a koleszterinszint, akkor tulajdonképpen a szervezetben a koleszterin-éhség vele társulva fordul elő. Hiába van ugyanis rengeteg koleszterin a vérben, annak jelentős részét antitest nélkül a szervezet képtelen hasznosítani.
– Mi hát a megoldás?
– Véleményem szerint egy adott koleszterinszint önmagában kevés ahhoz, hogy gyógyszerrel kezdjük el csökkenteni. Egy meghatározott koleszterinszint legfeljebb átlagként igaz. A koleszterin ugyanúgy egyénenként változhat, mint az ember magassága. Vizsgálatok kimutatták, hogy egy újszülött életképesebb, ha magasabb a veleszületett koleszterinszintje. Tudósok azt tapasztalták, hogy jobb az egészségi állapotuk és az életkilátásuk a magasabb koleszterinszinttel rendelkező öregeknek. Amikor kialakult az érszűkület, és a beteg elkezdi szedni a koleszterintermelését csökkentő gyógyszereket, csökken a lerakódás intenzitása az érfalakon, de ezzel együtt a szervezet számára felhasználható koleszterin mennyisége is. Ez a szervezetben komoly problémákhoz vezet.
– Ön mit javasol?
– Mi nem a koleszterinszintjét akarjuk mindenáron csökkenteni a szervezetben, hanem a felhasználását kívánjuk elősegíteni. Erre kiválóan alkalmas az antikoleszterin antitest termelésének fokozása. Ezt az antitestet az 1980-as években fedeztük fel. A napi rutinfeladatok végzése közben figyeltünk fel rá, hogy egyes emberek szérumában nagy mennyiségű különleges antitest található. Hosszas kutatómunkával igazoltuk, hogy az antitest a koleszterinnel reagál. Ezért antikoleszterin antitestnek neveztük. Kezdetben nehéz volt elhitetni, hogy létezhet ilyen antitest. A baj ott volt, hogy nemcsak nem hitték el, de ahol tudták, a kutatását is gátolták. Egyedül a családom jelentette a biztos hátteret számomra. A 90-es évek közepére eljutottunk oda, hogy kísérleteinkben nemcsak elő tudtunk idézni súlyos érszűkületet, de meg is tudtuk gyógyítani. Rendelkeztünk olyan antigénnel, vakcinával, aminek a hatására az antikoleszterin antitest termelődése fokozódott. A vakcinával a mesterséges érelmeszesedés kialakulását meg tudtuk gátolni, és ha kialakítottuk, meg is tudtuk gyógyítani a kísérleti állatokat.
– Hogyan működik a vakcina?
– Nagyon egyszerűen. Antikoleszterin antitest termelését kiváltó, vagy fokozó antigént juttatunk a szervezetbe. Az immunizálás hatására keletkező antitest elkezdi bevonni a felhasználásra alkalmatlan részecskékben található koleszterin-molekulákat, és így a szervezet fel tudja használni azokat. Az immunizálás kiváló a megelőzésre, hiszen helyreállítja a koleszterinanyagcserét, megelőzve ezzel az érszűkület kialakulását. De ennek a hatásnak itt még nincs vége! A már kialakult súlyos érszűkületet is képes visszafejleszteni.
– Hogyan?
– Ahogy már utaltam rá, a koleszterint nem tudja a szervezet lebontani, ezért lerakódik az erekben. Az immunizálás hatására képződő antikoleszterin antitest hozzákapcsolódik az erek falára lerakódott koleszterin-molekulákhoz és azokat a vérben oldható komplexekké alakítva, bekapcsolja a koleszterin-anyagcserébe. A koleszterinplakkokat tehát nem leválasztja, hanem az anyagukat a koleszterin-anyagcsere számára felhasználhatóvá teszi. Egyrészt megszűnik a keringést akadályozó szűkület, másodszor pedig a szervezetnek nem kell koleszterint termelni, mert ez már korábban megtörtént. Az így hasznosuló koleszterin-molekulákból ásványianyag-forgalmat irányító hormon is képződhet, aminek hatására pedig a plakkok ásványi anyaga is a csontokba kerül. Ott a helye.
– Olyan ez, mintha az örökélet-elixírről hallanánk.
– Pedig ez nem az. Gondoljuk meg! A koleszterin-anyagcsere azért borult fel, mert különböző káros hatások érték a szervezetet, aminek eredményeképpen a nagyon érzékeny antikoleszterin antitest termelése leállt. Mik ezek a negatívumok? A mozgáshiány, a stressz, a dohányzás, különféle mérgek és még sorolhatnám. Tehát ha valaki meg is kapja az immunizáló vakcinát, az egy jó ideig kedvező hatású lesz, de ha az immunizálás mellé nem iktat be komoly életmódváltást, akkor újra lerombolhatja az antitesttermelés lehetőségét, a betegség újra kialakulhat, és nincs rá garancia, hogy ezt időben észreveszik. Ráadásul az immunizálás nem egyik napról a másikra fejti ki a hatását. Ehhez minimum 1-2 hónapra van szükség. Ezen kívül tudjuk, hogy vannak emberek, akiknél nem alakul ki érelmeszesedés. De azért ők is meghalnak. Szóval, a vakcina nem az örök élet titka, csupán egy nagy lépés az érelmeszesedés megelőzésében és gyógyításában.
– Mikor lesz kapható az oltóanyag?
– Én a vakcinát már az 1990-es évek közepén előállítottam. Akkor olyan stádiumba jutottam vele, hogy az állatkísérletek eredményeinek ismeretében be mertem adni magamnak is egy adagot. Ezt tavaly meg kellett ismételnem. Most már nemcsak egy oltással, de egy teljes kúrával. Hála Istennek, a kedvező eredmény mellett, semmilyen mellékhatását, káros következményét nem tapasztaltam. Van már tehát emberi oltási tapasztalatom is, ami az állatkísérletekhez hasonló eredményű. A hivatalos humán kipróbálás engedélyeztetését bürokratikus és gazdasági szempontok is befolyásolják. A humán kipróbálás évekkel korábban is sok száz milliós költséggel járt volna. Azóta sem javult a helyzet. Kedvezőnek ítélem meg, hogy egyre többen jönnek rá az orvosok, szakpolitikusok köreiben is, hogy itt az ideje, tegyenek valamit a fiatalon, havonta több ezren meghaló vagy megnyomorodó emberek érdekében. A legtapasztaltabb és legképzettebb munkaerő kiesésével szinte pótolhatatlan a gazdasági és kulturális veszteség. El kell végezni a vakcina hivatalos kipróbálását embereken, aztán gyártani kell, amilyen gyorsan csak lehet, hogy minden rászoruló számára elérhetővé tehessük. Legalább olyan fontos lenne a meglévő kór leküzdésének kérdése, mint a még ki sem alakult „madárinfluenza-vírus” elleni küzdelem, amire már milliárdokat költöttek az adófizetők pénzéből. Magyarországon havonta ezernél többen halnak meg érelmeszesedés okozta megbetegedésekben.
– Nálunk gyakori, hogy a feltalálók külföldre távoznak. Ön nem tervezi ezt?
– Megkerestek már. Milliókat ígértek. Nem mintha nem lenne ötletem, hogy mit lehet csinálni a sok pénzzel, de én ezt csak Magyarországon tervezem előállítani. Abban bízom, hogy segíthetek súlyos beteg vagy súlyosan veszélyeztetett embereken, és ha az Isten is úgy akarja, ily módon is segíthetünk gazdaságilag megroppant hazánkon. Pontos adatokat nem tudok ugyan, de ha a vakcina tőlünk kerülhet ki a világba, biztos vagyok benne, hogy a Föld számos országa érdeklődni fog iránta. Nem szívesen gondolok arra, hogy volt egy megbeszélésünk egy igen befolyásos magyar személlyel, aki azt kérdezte tőlem: „jó nekünk, ha ezek az emberek nem halnak meg?” Számomra ez megdöbbentő volt, és erőt adott, hogy még nagyobb kitartással és szorgalommal dolgozzam a cél megvalósításán.
forrás:demokrata.hu
Népbetegség az allergia
Becslések szerint ma a világon négyszázmillió, Magyarországon közel hárommillió ember szenved allergiás rinitisztől, vagyis szezonális szénanáthától, amelynek tünetei több hónapon keresztül jelentős mértékben akadályozzák a betegeket mindennapos tevékenységükben.
A kezeletlen szénanáthától szenvedőkkel nap mint nap találkozhatunk. Ők azok, akik nem élvezik, hanem végigszenvedik a tavaszi és nyári hónapokat. Allergiájuk miatt alig mozdulnak ki otthonról, befelé fordulnak. Mivel egyre kevesebbet tudnak pihenni, aludni, egyre türelmetlenebbé válnak a környezetükkel, romlik az életminőségük. Az allergia és a tünetei folyamatosan ingerlik az idegrendszert, s így komoly hatással vannak a hangulatra, a teljes pszichés állapotra. Önmagában a betegségtudat, a sérülékenység érzése, a kínzó tünetekkel való együttélés és a betegség kilátástalansága is enyhe depressziót válthat ki.
Révész Renáta Liliána munkapszichológus szerint az általános ingerlékenység, a türelmetlenség a munkahelyi teljesítmény romlásához, kiesett munkanapokhoz vezethet, amely mind a munkáltató, mind a munkavállaló számára komoly és folyamatos problémát jelent, ami azért is nagy gond, mivel a szénanáthától a leggyakrabban a legaktívabb, huszonöt-negyven éves korosztály szenved a leginkább.
Az érintettek közül sokan nincsenek tisztában azzal, hogy ezeket a zavaró tüneteket nemcsak enyhíteni lehet, de meg is lehet szüntetni, persze nem mindegy, hogy hogyan. Az allergiás betegek életminőségét javító, a tüneteket kezelő megfelelő készítmények, gyógymódok, esetleg a táplálkozási szokásokon, az életformán való változtatás nagyban csökkenthetik a kellemetlenségeket. A szénanáthás betegeknek azt is alaposan át kell gondolniuk, hogy mikor, hol és milyen szabadidős programot szerveznek. Az allergia befolyásolja a szabadtéri programokat, utazásokat, a napi sporttevékenységet is. Ráadásul az allergiás betegeknél gyakran előfordul, hogy panaszaik olyankor is megjelennek, amikor nem is találkoznak a tüneteket kiváltó allergénekkel. Ennek oka lehet a keresztallergia, amelyet gyakran nehéz felismerni.
A pollenérzékenyek közül sokan nem rendelkeznek kellő információval a pollen–étel-keresztallergiáról. Nem tudják, hogy keresztallergiásak lehetnek különféle gyümölcsökre, zöldségfélékre, magvakra is. Ilyen esetekben vagy egyáltalán nem, vagy csak párolás, főzés után szabad a keresztallergiát kiváltó élelmiszereket fogyasztani, ajánlja Henter Izabella dietetikus.
Az allergiás tünetek csökkentésének sokféle alternatív megoldása van, ezek alkalmazásával kapcsolatban azonban dr. Gálffy Gabriella pulmonológus, allergológus óvatosságra int. Mint mondja, a tévhitek, a hibás kezelés akár súlyosbíthatják is a problémát. Mivel az allergiára való gyógyszerek egy része már recept nélkül elérhető és az allergiás betegek száma folyamatosan növekszik, kiemelten fontos a lakosság szakmailag hiteles információkkal történő ellátása, a tévhitek eloszlatása, így az öngyógyításhoz a megfelelő kezelés kiválasztásának elősegítése a gyógyszerész vagy a kezelőorvos segítségével. Ma már az allergiások is teljes életet élhetnek, hiszen olyan gyors, hatékony, biztonságos, tartós hatású készítmények, úgynevezett új generációs, korszerű antihisztaminokkal kezelhetők, amelyek nem kerülnek más gyógyszerekkel kölcsönhatásba, s nincs álmosító, fáradtságot okozó hatásuk.
Hol is van a hiba? Az allergia az immunrendszer túlzott reakciója olyan anyagokra, amelyek az egészséges, vagyis a nem allergiás embereknél semmilyen választ nem váltanak ki a szervezetből. A tüneteket okozó anyagokat allergéneknek nevezzük. Ezek lehetnek például a virágok pollenei, az állati szőrök, az atka, a penészspórák, a különböző állatok mérgei, a mikroorganizmusok, bizonyos élelmiszerek, gyógyszerek, vegyszerek, fémek stb. Az allergia tehát az immunrendszer tévedésének következménye, eltúlzott válasza egy egyébként ártalmatlan anyagra.
A magyar lakosság ötven százaléka érzékeny, ami messze a legmagasabb arány a vizsgált európai országok között. Bár az érzékenység nem jelenti azt, hogy minden második ember allergiás is a parlagfűre, de mivel az allergiás megbetegedés első lépcsője az érzékennyé válás, nagy az esélye az allergia kialakulásának is. Sok pollenérzékeny embernek nincs kellő ismerete a pollen–étel-keresztallergiáról. Nincs tisztában például azzal a veszéllyel sem, hogy keresztallergiás lehet különféle gyümölcsökre, zöldségfélékre és magvakra is. Leggyakrabban a görögdinnye–parlagfű-keresztallergia fordul elő. Ilyenkor a parlagfűre allergiás betegek görögdinnye evése közben vagy után szénanáthás tünetekre panaszkodnak. Az olyan nyári gyümölcsöket, amelyek elfogyasztása heves allergiás reakciókat válthat ki, az arra érzékenyeknek érdemes kihagyniuk az étrendjükből, vagy amennyiben lehetséges, ezeket az ételeket főzve, párolva fogyasszák, a fehérjetermészetű allergének ugyanis hőre lebomlanak.
* * *
Rejtett veszélyek
Az allergia megszüntetéséhez nem elég csupán a táplálkozási szokások megváltoztatása, a kiegyensúlyozott táplálkozás legalább annyira fontos. Allergiás betegeknél megfigyelhetjük, hogy panaszaik olyankor is megjelennek, amikor nem is találkoznak a tüneteket kiváltó allergénekkel. Ennek oka a keresztallergia, amelyet sokszor nagyon nehéz felismerni. Mi történik ilyenkor? Keresztallergia esetében az allergénhez szerkezetileg hasonló anyag allergiás megbetegedést vált ki egy másra allergiás betegnél. A szervezet az allergén és a keresztallergiát kiváltó anyag kémiai szerkezetének hasonlósága miatt nem tud különbséget tenni közöttük, és ezért a keresztallergiát kiváltó anyag is kiváltja az allergiás tünetek jelentkezését. A keresztallergia tehát azt jelenti, hogy bizonyos anyagok képesek más anyagot helyettesíteni, utánozni, ami az allergiás tünetek megjelenéséhez vezethet.
Bárhol, bármikor
Magyarországon mintegy kétszáz olyan faj honos, amelyek elhúzódó virágzásuk, szél útján való terjedésük miatt kiemelt jelentőségűek az allergének között. Ezekkel a fajtákkal, amelyek mind-mind a pollenallergia fő kiváltói, egy kirándulás alkalmával éppen úgy találkozhatunk, mint a szűkebb környezetünkben.
forrás:demokrata.hu
A kamilla
Népies neve: orvosi székfű, bubulyka, katóka, pipiske, anyafű, szentivánpipitér, szüzekanyja, anyaméhfű, teafű, piperefű A növény leírása: A fészkesvirágzatúak (Compositae) családjába tartozik. Az ország minden táján megtalálható, kedveli a szikes legelőket, száraz réteket. Jellegzetes fehér szirmú sárga fészkű virág. 20-40 cm magas, egyéves növény. Termesztik is. Hogyan gyűjtsük? június-július Fejletlen virágzatát ne gyűjtsük, de ha túl nyílik az sem jó, mert akkor a száradást követően széthullik "ellisztesedik". Szedőfésűvel gyűjtik. Mi van benne? A növény fészekvirágzatát használjuk gyógyászati célokra. A drog (Chamomillae flos) 0,2- 0,7% (akár 1,4%-ig is elmehet) sötétkék színű, szeszkviterpén tartalmú (kamazulén, bizabolol, bizabolol oxidok) illóolajat, flavonoidokat (apigenint) és glikozidjaikat, kumarinokat (umbelliferont, herniarint), nyálkát tartalmaz. Mire jó? A kamillavirág egyik legismertebb gyógynövényünk, a legtöbb állam gyógyszerkönyvében is megtalálható hivatalos drog. Gyógyhatása sokrétű, amelyet külső és belső alkalmazása révén lehet kihasználni. A kamillában előforduló illóolajok főleg gyulladáscsökkentő hatásúak. A kamillás gőzölés enyhíti a köhögést és a vírusos, illetve bakteriális légúti fertőzések tüneteit, és e megbetegedések esetén jól érvényesülhet a drog immunrendszeri működést serkentő hatása is. A tápcsatorna gyulladással járó megbetegedései esetén is alkalmazzák. Gargarizálással vagy szájöblögetéssel megszüntethető a fogíny, a száj és a torok gyulladásai. Hörghurutban inhalálószerként alkalmazható. Szájban lévő sebek, afták esetén sokszor a kamillás öblögetés a megfelelő gyógyír. Tea formájában rendszeres fogyasztása enyhíti a gyomorpanaszokat, rosszullétet, a hányingert és a bélgyulladás tüneteit. Külsőleg bőrbetegségeket, pattanást (akne), tályogot, nehezen gyógyuló sebeket illetve körömágygyulladást kezelnek vele. Szemborogatásra is kiválóan alkalmas. A szüzekanyja, anyafű népies neve arra utal, hogy a nőgyógyászatban is használták menstruációs görcsök enyhítésére és a vajúdás idejének lerövidítésére. Fürdők, öblítések, gőzfürdők formájában nagyszerűen bevált az altesti gyulladások (hüvelygyulladás, aranyér, lábszárfekély) esetén is. A kamilla a hasfájós babákat megnyugtatja, görcseiket elmulasztja. A kamillaolaj csökkenti az idegességet a gyermekeknél, s jótékony hatással van a hiperaktív gyerekekre, mivel enyhe "nyugtatószer". A homeopátiában fogzási fájdalmak enyhítésére és fájdalom iránti intolerancia esetén használják. A szépségápolásban is gyakran használják, a bőr szárazságát, viszketését, gyulladását csökkenti. Jót tesz a hajnak, mert kifényesíti és nyugtatja a fejbőrt. A kamillateát a kisgyermekek is nyugodtan fogyaszthatják. A fogzó baba állkapcsát kamillaolajjal dörzsöljük be ott, ahol szükséges. Hogyan használjuk? Tea: Forrázzunk le 1 csésze forrásban lévő vízzel 1-2 evőkanál szárított kamillavirágzatot. Hagyjuk állni kb. 10 percig, majd szűrjük le. Napi adag: 3-4 csésze. Fürdők: Lehet belőle kéz-, láb-, vagy ülőfürdőt készíteni. Két maréknyi virágzatot tegyünk a fürdővízbe. Gargarizálás: 2-3 evőkanállal adjunk 1 dl vízhez, naponta többször használjuk öblögetéshez. Gőzölés (inhalálás): Tegyünk 3 evőkanál virágzatot egy lapos edénybe, forrázzuk le, és hajoljunk fölé. Fejünket törülközővel fedjük be, és kb. 10 percet inhaláljunk. Vírusos légúti fertőzések esetén naponta kétszer ajánlatos gőzölni. Borogatás: Tegyük a kamillát egy mullkendőbe, és forrázzuk le. A kamillás kendőt körülbelül 5 percig tartsuk a gyulladt bőrfelületen. Olaj: Morzsoljunk szét maréknyi kamillavirágzatot, keverjük össze 150 ml szójaolajjal, zárjuk le légmentesen üvegbe, és tegyük napos helyre. Naponta rázzuk fel, és ha sötétre színeződik az olaj, szűrjük át vászonruhán. A virágzatokat alaposan nyomkodjuk ki. Töltsük újra légmentesen zárható üvegbe. Jó tudni! Az arra érzékenyeknél még a kamilla is allergiás tüneteket válthat ki. A szeszkviterpén-tartalom miatt előfordul, hogy a kamilla virágzatából készült szerek használata allergiás bőrreakciót vált ki. Ilyenkor nem szabad tovább alkalmazni a növényt. Különösen vonatkozik ez szemgyulladások kezelésére. Ha kisgyermekek inhalálnak, fokozottan figyeljünk az égési sérülések elkerülésére. Érdekesség * Dioszkoridész, görög orvos és Plinius, római természettudós a kamillát fejfájás, vese-, máj- és hólyagpanaszok gyógyítására ajánlotta.
Fekete áfonya
kukojsza A növény leírása: A fekete áfonya a hangafélék (Ericaceae) családjába tartozó, a nyirkos, savanyú talajú erdőket kedvelő 20-40cm magas cserje. Észak-Európából származik, ahol vadon, erdők szélén, lankásokon, középhegységekben él. Hogyan gyűjtsük? A növény gyenge, leveles hajtásait, és érett termését gyűjtik. Bogyótermései mélykék színűek, hamvasak, ízük kellemes. A cserje május-júniusban virágzik, termése augusztusban érik. Mi van benne? A levél (Myrtilli folium) cseranyagokat, flavonoidokat, iridoidokat, króm és mangán vegyületeket tartalmaz. A termés (Myrtilli fructus) katechin típusú cseranyagot, gyümölcssavakat, invert cukrot, antociánglikozidát, tartalmaz. Mire jó? A levélből készült tea jó szél- és vizelethajtó, megszünteti a bélrendszer hurutos megbetegedéseit. Segít vese- és hólyagbántalmak esetén is. A levélből előállított szereket külsőleg összehúzó szerként alkalmazzák. Belsőleg történő használatra időskori cukorbetegség esetén alkalmazható szakorvosi felügyelet mellett. A termésből szintén készítenek teát gyomor- és bélhurut, hasmenés kezelésére, de közkedvelt és ízletes a belőle előállított lekvár, szörp és bor is. Az áfonyabor erősítő hatású. A vadon élő áfonya termésének tápértéke nagyobb a kiskertekben termesztettekénél. Retinaproblémák, látászavarok esetén is felhasználást nyer. Terméséből "gyógypálinkát" is főznek, melyet szájüregi és fogínygyulladás esetén fogyasztanak. Baktériumölő hatással is rendelkezik. Az áfonya kivonatos formában gyógyszertárakban kapható. Hogyan használjuk? Tea: A levélből készült teát elsősorban szél- és vizelethajtóként, illetve bélhurut ellen használják, de alkalmazzák vese- és hólyag-megbetegedések esetén is. A terméséből készített tea, kellemes íze miatt mindennapi üdítő folyadékként fogyasztható. Konyhai felhasználás: Ízletes bogyóterméséből szörpöt, lekvárt, bort készítenek. Jó tudni! Az erdőben szedett áfonyát alaposan mossuk meg, mert vadállatok (pl. róka, vaddisznó) járkálhatnak sűrű cserjéi között, és a testükről különböző kórokozók kerülhetnek át a növényre. A fekete áfonya leveleinek nyersen történő, túlzott fogyasztása mérgezést okozhat. hazipatika.com
Saját vakcinát állít elő a testünk
A Koppenhágai Egyetem biotechnológiai és innovációs központjának (BRIC) kutatói felfedeztek egy, a szervezetben természetesen előforduló fehérjét, amely segíthet megelőzni a krónikus szövetgyulladást. Terápiás oltóanyag formájában beadva a protein hatékonyan megelőzi és kezel számos gyulladásos betegséget, mint például a szklerózis multiplex, reumás arthritisz, és az allergiás asztma esetében.
„Az eredmények óriási jelentőséggel bírnak, mert fényt derítenek arra, hogyan küzd a szervezetünk a gyulladás és az autoimmunitás ellen. Ráadásul terápiás megközelítésre is lehetőséget adnak; így az újonnan felfedezett fehérje különféle betegségek kezelésére is felhasználható” – nyilatkozta a kutatást vezető Shohreh Issazadeh-Navikas, a BRIC munkatársa.
A felfedezett oltóanyag az immunrendszer különleges sejtjeit, az NKT-sejteket serkenti. Az NKT-sejt egyfajta T-sejt, amely alapos és változatos szabályozó hatást fejt ki a különféle betegségek, például az autoimmunitás, a kórokozókra adott válaszok és a rákos daganatok esetében.
-
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Gyógynövények: Levendula

Levendula (Lavandula officinalis)
Népies neve: Keskenylevelű levendula, orvosi levendula, szagos levendula
Az ajakosvirágúak (Labiatae) családjába tartozik. A Földközi-tenger vidékéről származó félcserje, ebből adódóan jól tűri a tápanyagban szegény, száraz, homokos talajt, ami a mediterrán éghajlat egyik jellemzője.
Különböző rovarok (pl. moly, tetű és hangya) nem szeretik a levendula illatát ezért rovarűzőnek is lehet használni. Kertben kiváló védekezési módszer a levéltetvek ellen.
A növény szaggatott, vékony álló virágait hasznosítsuk. A kellemes illatú virágokat június hónapban gyűjtsük össze és szárítsuk meg. Ruha közé betéve védelmet nyújt a molyok ellen. Fő hatóanyagtartalma linalool(természetes trepénalkohol), linalil-acetát(színtelen, édes illatú folyadék) ezek illóolajok, ezen kívül tartalmaz még cseranyagokat(a nyálkahártya felületén vékony védőréteget képezve csökkentik a gyulladást), flavonoidokat(növelik a C-vitamin felvételt a májban, a vesében és a mellékvesében;főként gyümölcsök héjában vannak jelen, de megtalálhatóak a növény többi részében is), kumarinokat(természetes aromaanyag).

Teája idegnyugtató, görcsoldó hatású. Gyakran alkalmazzák alvászavarok, idegi alapú gyomor és bélbántalmak kezelésére. Reumás fájdalmakra is gyógyírt nyújt.
Tea készítése: 1 csésze forró vízbe tegyünk 2 teáskanálnyi levendula virágot, hagyjuk állni 5-10 percig, majd szűrjük le. Ízesíthetjük mézzel. Nyugtató hatású gyógytea.
Olaj készítése: 1 maréknyi szárított vagy friss virágot tegyünk jól zárható edénybe, majd öntsünk hozzá negyed liter olivaolajat, ezután tegyük meleg helyre és hagyjuk érlelődni 3-4 napig. Ezután szűrjük le, a kész olajat hideg helyen tároljuk. Reumás fájdalmainkat tudjuk enyhíteni vele, égésekre és rovarcsípésekre is használható. Nehezen gyógyuló sebek és pattanások kezelésére alkalmas. Enyhíti az izomfájdalmakat és izomgörcsöket. Segíti a horzsolások, zúzódások, kisebb sebek gyógyulását.
Fürdő: 50g levendulát forrázzunk le 1 liter vízzel, hagyjuk állni 10 percig, majd öntsük a fürdő vizünkbe. Nyugtató és frissítő hatású egyben.
Inhalálás: arcüreg-gyulladás, hörghurut és általános megfázások esetén a felforrt vízbe csepegtetve alkalmazzuk.
Lemosás és borogatás: megnyugtatja a gyulladásos bőrt, beleértve a pikkelysömört és az ekcémát is. Csillapítja a napozás okozta leégést, hűti a herpeszeket. Enyhe, kíméletes hatása miatt nyugodtan alkalmazható gyermekeknél is. Megnyugtatja, kiegyensúlyozza a bőr zsírosságát, segíti a bőrhibák gyógyulását, serkenti annak anyagcsere-folyamatait és elősegíti táplálását. Szabályozza a fejbőr zsírosságát, támogatja a túlápolt haj regenerálódását.
Borogatás: 1 csepp mentával együtt a halántékot kell bekenni vele. Kiválóan alkalmas a migrén és az ideges fejfájások leküzdésére.
Párologtatás: eloszlatja a depressziót, segít az álmatlanság, a túlérzékenység, a hirtelen hangulatváltozások, az idegesség és a feszültségek felszámolásában. A levendula olaja messzire űzi a félelmet, tisztítja a gondolatokat, csökkenti a harag mértékét, valamint az aggályoskodást. Visszaállítja a lelki egyensúlyt, lecsillapítja az elmét, ellazít és támogatja a testi-lelki jó közérzet fenntartását. Semlegesíti az érzékek túlműködését.
-
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
-
-
ÉletMagHáz
A Magyarok Szövetsége Veszprém megyei gyógyító tagozata, az ÉletMag GyógySzövetség május 2-án nyitotta meg kapuit. A hivatalos és egyben ünnepélyes megnyitón Magyarországon egyedülálló kezdeményezést indítottunk útjára.
8200 Veszprém, Rákóczi u. 5.
(Az udvarban balra, hátul, fent)
Tel: